Farmářské trhy (A)

19. října 2010 v 16:26 | Jana |  jídlo
V Praze a okolí se farmářské trhy konají asi rok. I když se mi tato myšlenka moc líbí, ještě jsem na žádném farmářském trhu v Praze nebyla.

Vím, že jednou za měsíc jsou v Holešovické tržnici, třikrát za měsíc jsou na Kulaťáku (Vítězné náměstí) v Dejvicích, třikrát za týden na Kubáni (Kubánské náměstí) ve Vršovicích, dvakrát za týden na Jiřáku (náměstí Jiřího z Poděbrad), také v centru u Vltavy blízko Palackého náměstí, v nákupním centru Galerie Fénix ve Vysočanech, to je obzvlášť dobré, když prší nebo je zima.
Nejbližší trh pro nás je ten v Klánovicích, na Praze 9, který se koná každou sobotu dopoledne ve dvoře základní školy.  Poprvé jsme tam vyrazili asi před měsícem, ale trh se ten den nekonal, protože tam byla nějaká oslava místních hasičů.
Podruhé jsme to zkusili před dvěma týdny, i když jsme měli ledničku i sklep plné ovoce a zeleniny od babičky a od rodičů, kteří to všechno přivezli před pár dny. Ale já jsem chtěla vidět, jak takový farmářský trh vypadá a taky jsem tam chtěla koupit nějakou květinu do vázy.
Tam jsme jeli vlakem  a zpátky jsme šli pěšky přes les. Tentokrát trh byl.
Byla jsem trochu zklamaná, protože jsem myslela, že bude větší. Ale měli tam hodně opravdu hezkého ovoce a zeleniny, hrozně moc druhů jablek a hrušek. Taky tam prodávali sýry, salámy a pečivo. Můj manžel si koupil italský bílý chléb a ještě nějaké sladké sušenky, které jsme jedli cestou lesem. No a já jsem koupila krásné žluté gladioly (miluju gladioly).
Cesta domů lesem nám trvala asi hodinu. Sice svítilo slunce, ale v lese byla pěkná zima a mně mrzly ruce. Nemohla jsem si je dát do kapsy, protože jsem nesla ty gladioly, a rukavice jsem si nevzala. Ale stálo to za to! Gladioly mi dělaly radost celé dva týdny.

Už jste byli na nějakém farmářském trhu v Praze nebo jinde v České republice? Jsou farmářské trhy ve vaší zemi? Jak vypadají a mají dlouhou tradici?


konat se - to take place
tato myšlenka se mi líbí - I like this idea
obzvlášť - especially
dvůr, ve dvoře - courtyard, in the courtyard
:vyrazit někam -to go / to set off
hasič - a fireman
sklep - cellar
vypadat (nějak) - to look like
být zklamaný,-á - to be dissappointed
druh (čeho 2G) - kind / sort / type (of)
byla pěkná zima - it was very cold
mně mrzly ruce - my hands were freezing
kapsa - pocket
stálo to za to - it was worth it
dělaly mi radost - they made me happy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana