Hokej na Kladně (A)

9. listopadu 2010 v 21:14 | Jana |  sport
Můj táta a brácha se narodili na Kladně. Já jsem se tam nenarodila, ale bydleli jsme na Kladně několik let, takže odmalička fandím Kladnu.

Když jsem byla malá, Kladno mělo silný tým POLDI SONP Kladno a několikrát vyhrálo ligu (v sedmdesátých letech). POLDI byla velká továrna - ocelárna, kde vyráběli například ocelové klouby pro nemocnice, které exportovali do celého světa. Pamatuju si, že na Kladně bylo všude napsáno POLDI STEEL, takže "steel" bylo asi jedno z prvních anglických slov, která jsem se naučila. 
Pamatuju si, jak jsme chodili na Kladno na hokej, když tam hrál Jarda Jágr, ještě než odešel do Ameriky do NHL. Když jsem byla dítě, chodila jsem na hokej s tátou a bráchou. Když mi bylo osmnáct, chodila jsem na hokej s kamarády z naší vesnice.
V devadesátých letech POLDI skončila a od té doby má kladenský hokej problémy, protože v regionu není žádná velká firma, která by ho sponzorovala. Skoro každý rok má Kladno jiného sponzora (Velvana, Vagnerplast, Geus Okna, Rabat atd.), ani nevím, jak se jmenuje tým letos. Myslím, že zase Vagnerplast. Zatím jsou v tabulce poslední, protože zatím pořád hlavně prohrávají. Je to škoda, protože hokej v Kladně má dlouhou tradici a Kladno dalo světu mnoho hokejových hvězd - mezi nimi je i ta největší hvězda - nejlepší hokejista světa Jarda Jágr.  Ale prý mají nového trenéra a nové mladé hráče, tak snad se to brzy zlepší a snad se brzy zase vrátí "zlaté časy" kladenského hokeje.


brácha - a brother
odmalička - since young / I was a child
když jsem byla malá - when I was young / a child
vyhrávat / :vyhrát - to win
továrna - a factory
ocelárna - a steelworks
ocelový kloub - a steel joint
všude - everywhere
v devadesátých letech - in the nineties
zatím - for now / for the time being
tabulka - a table
poslední,-í - last
prohrávat / :prohrát - to lose
prý - apparently
hráč - a player
snad - hopefully
hvězda - a star
je to škoda - it is a shame
brzy - soon
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana