Nové filmy (A)

22. listopadu 2010 v 12:31 | Jana |  české filmy
Jednou za měsíc bych na tomto blogu chtěla napsat seznam nových českých filmů, které měly premiéru. U každého filmu je odkaz na trailer, takže se na něj můžete podívat a uvidíte, jestli na něj chcete jít do kina.

Které české filmy měly poslední dobou premiéru?
Občanský průkaz (režie Ondřej Trojan)
Film byl natočený podle knihy Petra Šabacha Občanský průkaz, je to žánrový mix (drama / komedie). Odehrává se v sedmdesátých letech, tedy před revolucí, v době normalizace. Hlavní hrdinové jsou čtyři kamarádi (Petr, Popelka, Míťa, Aleš) dostali občanku (občanský průkaz), snaží se neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor a začínají revoltu proti socialistickému režimu. Nejdřív je to jen hra a legrace, ale později to bude realita a bude to vážné.

Přežít svůj život (režie Jan Švankmajer)
Jan Švankmajer točí velmi originální filmy a i jeho nejnovější film je velmi originální. Je to psychoanalytická (tragi)komedie, částečně hraná a částečně animovaná. Hlavní hrdina je Evžen. Jeho manželka se jmenuje Milada, ale on má každou noc sny o jiné ženě, která se jmenuje Evženie. Evžen žije dva životy - jeden v realitě a jeden ve snu. Evžen má strach ze života a cítí se lépe ve snu, když spí. Jde proto k psychoanalytičce, která mu pomáhá interpretovat jeho sny. Film měl světovu premiéru na filmovém festivalu v Benátkách.

Hlava-ruce-srdce (režie David Jařab)
Detektivní historický film se odehrává na začátku 20. století během 1. světové války. Mladý voják zemře při okultní seanci. Jeho snoubenka Klára zjistí, že jeho mrtvé tělo nemá hlavu, ruce a srdce. Rozhodne se zjistit, co se vlastně stalo. Recenze říkají, že je to trochu bizarní film, že má dobrou kameru a že je na filmu vidět, že režisér je hlavně divadelní režisér (Divadlo Komedie), protože ve filmu je hodně dialogů a také tam hraje hodně divadelních herců.

seznam - a list
odkaz - a link
natočený,-á - filmed
točit / :natočit - to film
odehrávat se - to be set
hlavní hrdina - the main character (main hero)
částečně - partly
občan - a citizen
občanský průkaz - an identity card
:přežít, přežije - to survive
sen - a dream
voják - a soldier
snoubenka - a fianceé
:zjistit - to find out
mrtvé tělo - a dead body
srdce - a heart
hlava - a head
ruce - hands / arms
co se vlastně stalo - what actually happened
Benátky - Venezia / Venice
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 czech-extra | 27. listopadu 2010 v 20:03 | Reagovat

Líbily se vám trailery? Chtěli byste vidět některý z těchto tří filmů? Který a proč?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana