Ondřej Synek má zlato z MS (A / B)

14. listopadu 2010 v 17:47 | Jana |  sport
Minulý víkend se konalo na Novém Zélandu finále mistrovství světa ve veslování, které vyhrál český veslař Ondřej Synek. Porazil domácího favorita Mahe Drysdalea, který vyhrál poslední čtyři MS a chtěl vyhrát pátou zlatou medaili doma - na Novém Zélandu.

Ondřej Synek je tedy první český mistr světa v olympijské disciplíně v historii MS. Je to pro něj hezká tečka za letošní super úspěšnou sezónou - letos totiž vyhrál všechny závody Světového poháru a také mistrovství Evropy. Kromě toho také vyhrál pražské Primátorky a mistrovství ČR. Ondřej myslí, že byl letos úspěšný, protože na začátku sezóny vyměnil loď a v nové lodi se cítí mnohem lépe.
Z mistrovství světa má doma ještě další čtyři medaile - jednu stříbrnou a tři bronzové. A navíc ještě stříbrnou medaili z letních olympijských her 2008 v Pekingu.
Na Radiožurnálu jsem slyšela rozhovor s Ondřejem Synkem. Říkal, že už před závodem cítil, že to bude dobré, protože se cítil dobře, nic ho nebolelo, dobře spal. Po závodě jel rychle na letiště a letěl domů, protože jeho partnerka je těhotná a Ondřej chtěl být doma, než se miminko narodí. Řekl, že potom bude velká dvojitá oslava - že je mistr světa a že se stal otcem.
Teď bude asi měsíc odpočívat, na začátku prosince pojede do lázní a pak začne trénovat na příští sezónu. Ondřej říká, že zimní příprava je nejdůležitější.


Extra
Ondřeji Synkovi je dvacet osm let a narodil se v Brandýse nad Labem (jako já).
Nový Zéland je docela daleko, tak na mistrovství světa nebylo moc Čechů. Na finále prý bylo jenom pět fanoušků.
Další známý a úspěšný veslař / skifař je Václav Chalupa, který závodil v devadesátých letech, kdy získal čtyři stříbrné medaile na MS a jednu stříbrnou medaili na LOH 1992 v Barceloně.


mistrovství světa / MS - world championship
veslování - rowing
:vyhrát (vyhraje) - to win
:porazit - to beat
letos - this year
loď (jedna) - a boat
:vyměnit - to exchange
mnohem lépe - much better
závod - a race
rozhovor - an interview
cítit (se) - to feel
nic ho nebolelo - he didn't have any pain
těhotná - pregnant
dvojitý,-á - double
oslava - a celebration
stal se otcem - he became a father
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana