Palačinkárna (A)

26. listopadu 2010 v 6:00 | Jana |  restaurace, kavárny...
Ve středu jsem tady publikovala článek Francouzský listopad a ve středu jsem úplně náhodou obědvala v mé nejoblíbenější francouzské restauraci. Tak jsem si řekla, že o ní musím napsat, když mám tenhle týden to "francouzské téma".

Vlastně to není typická restaurace, ale palačinkárna - La Creperie blízko Strossmayerova náměstí. V téhle creperii dělají pravé francouzské palačinky - sladké i slané (galetky). Jsou velmi tenké a dobré. Mají různé náplně - s cibulovým pyré nebo se špenátovým pyré, s čokoládou, s citronem ...
Kromě toho tu mají také různé quiche a dezerty (francouzské, ale i mezinárodní, jako například mrkvový dort)
Každý den nabízejí dvě polévky a taky obědové menu. To je jedna slaná a jedna sladká palačinka. Já jsem měla ve středu palačinku se špenátovou náplní a s pomerančovou náplní.
Interiér je příjemný, útulný, francouzský - na stěnách jsou staré francouzské plakáty a vždy tady hraje nějaká francouzská muzika, takže atmosféra je opravdu francouzská, jako ve francouzském bistru.
Jediný problém, který tu je, jsou nízké dveře. Když jdete dovnitř, tak to nevadí, protože jdete po schodech dolů. Ale když odcházíte, většinou si toho nevšimnete a pokud jste vyšší, uhodíte se do hlavy. Já jsem se uhodila do hlavy asi 20krát, než jsem si to zapamatovala. Teď už si to pamatuju, ale skoro pokaždé, když tam jsem, se aspoň jeden člověk uhodí do hlavy. Já už jsem se dlouho neuhodila, tak se možná uhodím do hlavy, až tam půjdu příště, protože tady teď píšu, že už se mi to dlouho nestalo.

Extra
Tahle palačinkárna je nejstarší v Praze - v roce 1998 ji otevřel Francouz Guillaume Blaise. Když přijel do Prahy, zjistil, že všechny francouzské restaurace v Praze jsou velmi drahé. Proto otevřel první creperii v Praze, kam může jít na dobré jídlo každý.

Více informací o palačinkárně La Creperie je tady.

úplně náhodou - completely by chance
vlastně - actually
pravý,-á - proper
tenký,-á - thin
náplň (jedna) - a filling
kromě toho - apart from that
nabízet / :nabídnout - to offer
příjemný,-á - pleasant
útulný,-á - cosy
vždy tady hraje - they always play
nízký,-á - low
:všimnout si něčeho - to notice st.
vyšší - taller
:uhodit se do hlavy - to bang one's head
skoro pokaždé - nearly everytime
aspoň - at least
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Georgina | 19. prosince 2010 v 21:30 | Reagovat

Uplne nejlepsi palacinky!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana