Polévkárna (A)

27. listopadu 2010 v 6:00 | Jana |  restaurace, kavárny...
Tak jsem před několika dny psala, že jsem ještě nebyla v karlínské Polévkárně a už to není pravda. V úterý ráno jsem byla na masáži v Libni a když jsem se vracela do centra, viděla jsem Polévkárnu z tramvaje. Tak jsem hned vystoupila, abych ji vyzkoušela.

Polévkárna je v Sokolovské ulici, kousek od metra Křižíkova. Když pojedete metrem, musíte jít směrem od centra, kolem indické restaurace Beas a Polévkárna je hned za rohem, na levé straně ulice.
Polévkárna je malá, mají tu asi deset malých stolů, takže se sem vejde asi 20 lidí. Každý den mají čtyři polévky (dvě vegetariánské a dvě s masem) - můžete si dát malou za 35 korun, nebo velkou asi za 55 korun. K tomu nabízejí různé saláty, obložené chleby a taky různé koláče (domácí).
V časopise Elle a table jsem četla článek o Polévkárně. Psali tam, že je to první česká polévkárna a že majitelé se inspirovali v zahraničí, například v Moskvě nebo v New Yorku. Majitelé jsou tři kamarádi - Martin, Mahulena a Anna. Se vším jim pomáhali kamarádi a jejich rodiny - například s rekonstrukcí, ale také jim pomohli najít kuchařku.
Kuchařka Mancho je z Gruzie, proto si v Polévkárně můžete dát i gruzínské speciality, například kuřecí polévku s estragonem, která je velmi oblíbená u hostů, nebo skvělé slané koláče se sýrem chačapuri (gruzínské národní jídlo) a zeleninové směsi na sendviče. Já jsem ochutnala dva sendviče, měly neobvyklou ale výbornou chuť - jeden byl se špenátem a jeden s lilkem a oba byly posypané granátovým jablkem, jak se to dělá v Gruzii.


:vyzkoušet něco - to try st / to check out st.
kousek od něčeho - not far from st.
směrem - in the direction
za rohem - round the corner
:vejít se, vejde se, vešel se někam - to fit somewhere
se vším - with everything
Gruzie - Georgia (in Asia)
směs (jedna) - a mixture
neobvyklý,-á - unusual
lilek - an aubergine
posypaný,-á něčím - sprinkled with st.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 czech-extra czech-extra | 27. listopadu 2010 v 15:46 | Reagovat

Máte rádi polévkárny? Existují ve vaší zemi? Jsou tam populární?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana