Výlet do Brna

19. prosince 2010 v 6:00 | Jana |  různé
Tak konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala, co jsme vlastně v Brně dělali (před měsícem). Píšu to částečně pro sebe, abych to nezapomněla, a částečně pro vás - třeba jednou pojedete do Brna a tyhle informace se vám budou hodit

Takže den číslo 1 - čtvrtek.
Penzion jsme našli dobře a rychle, není daleko od nádraží, šli jsme pěšky. Majitel už čekal na recepci a všechno nám vysvětlil a půjčil nám průvodce Brnem. Dali jsme si věci na pokoj a rychle jsme šli poznávat Brno.
Šli jsme pěšky kolem nemocnice svaté Anny, Pekárenskou ulicí, a hledali jsme nějakou hezkou kavárnu. Sean měl chuť na kafe a já jsem měla chuť na nějaký koláč nebo dort. Sean taky hledal obchod, kde by si mohl koupit rukavice. Byla totiž docela zima a on si je zapomněl vzít s sebou. Problém byl, že byl státní svátek a skoro všechny obchody byly zavřené. Ale najednou jsme viděli C+A, kde měli otevřeno. Šli jsme dovnitř, ale žádné rukavice se nám nelíbily. Já jsem si ale všimla, že jsme v obchodním centru Velký Špalíček (je tady taky multikino) a že tady někde by měla být bio restaurace Rebio.
Byla v prvním patře a vypadala hezky, útulně. Bylo tam hodně dřeva, květin, zelené, oranžové a žluté barvy. Šli jsme dovnitř. Sean si dal kávu a já čaj a ochutnali jsme jejich zdravé dorty a koláče. Moc nám chutnaly.
Odtud je to jenom kousek na náměstí Zelný trh, kde se každý den konají trhy, ale ve čtvrtek odpoledne bylo náměstí prázdné. Uprostřed náměstí je barokní kašna Parnas ze 17. století, která vypadá jako jeskyně.
V dolní části náměstí stojí Reduta - jedna z nejstarších divadelních budov ve střední Evropě, byla postavena v 16. století. Nejdříve se tady hrálo německé a italské divadlo, ale od druhé poloviny 18. století se tady hrálo i české divadlo. Na Vánoce v roce 1767 tady koncertoval Wolfgang Amadeus Mozart, bylo mu 11 let. Tuhle událost připomíná socha před Redutou.
V horní části náměstí stojí  palác, ve kterém je známé Divadlo Husa na provázku. Vedle jsou čtyři historické domy (gotické a renesanční), kterým se říká Špalíček (naproti je to obchodní centrum Velký Špalíček)

částečně - partly
všimnout si něčeho 2G - to notice st.
útulný,-á - cosy
je to kousek - it is not far
(zelný) trh - (cabbage) market
kašna - a fountain
jeskyně - a cave
dolní / horní část - the lower / upper part
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana