Deníček - Nákupy (A / B)

25. ledna 2012 v 21:37 | Jana |  deníček
Všude jsou lednové slevy a výprodeje a já potřebuju modré tričko, tak jsem se rozhodla, že se dnes půjdu podívat do Palladia, jestli tam nemají nějaké hezké a levné modré tričko.


Šla jsem do prvního obchodu podívat se, jestli tam nemají nějaké hezké modré tričko. Neměli. Ale měli tam hezkou a zlevněnou modrou sukni. A dokonce měli moji velikost, tak jsem si ji hned zkusila. Byla mi dobře, tak jsem si ji vzala. U pokladny jsem ještě viděla hezké zlevněné šedé punčocháče (a taky měli moji velikost), tak jsem si je taky vzala. Pak jsem šla do dalšího obchodu a hledala tam to hezké levné modré tričko. Žádné jsem nenašla, ale našla jsem tam hezký růžový svetr, a protože byl zlevněný a byla to moje velikost, šla jsem si ho zkusit a nakonec jsem si ho vzala. V dalším obchodě jsem taky nenašla žádné modré tričko, ale měli tam krásné modré zlevněné holínky. A měli moji velikost! Holínky jsem si chtěla koupit už dávno (naposledy jsem na to myslela včera odpoledne, když pršelo). Zkusila jsem si je, byly mi dobře, tak jsem si je vzala a šla jsem do dalšího obchodu a doufala jsem, že tam už budou mít nějaké hezké levné modré tričko.
Najednou za mnou stál muž a říkal, že se musím vrátit do toho obchodu, kde jsem koupila holínky, protože jsem pípala. Šla jsem s ním tedy zpátky do toho obchodu a opravdu - alarm začal pípat. Muž chtěl vidět, co mám v tašce. Ukázala jsem mu, že tam mám ty holínky a hned jsem mu taky ukázala účtenku, že jsem ty holínky koupila (zaplatila) a nevzala si je (neukradla). Muž se díval na holínky a na jedné našel malý plastový čip. Vzal holínku a šel s ní k pokladně. Za chvíli se vrátil s holínkou bez čipu. Omlouval se, já jsem poděkovala a šla jsem ven. Ale alarm začal zase pípat. Tak jsem se zase musela vrátit a zase jsme se dívali na ty holínky. Přišla jedna prodavačka a dívala se s námi. Žádný další čip jsme nikde neviděli. Potom prodavačka odnesla holínky ještě jednou k pokladně. Za chvíli je přinesla, že teď už to bude dobrý, ale nebylo. Alarm zase začal pípat. Řekli mi, že to nevadí a že můžu jít a že časem to pípat přestane. Doufám, že mají pravdu, protože nechci pípat vždycky, když budu mít na sobě ty holínky a půjdu do nějakého obchodu.
Šla jsem do dalšího obchodu pro to modré tričko. Žádné jsem tam nenašla a když jsem odcházela z toho obchodu, zase začal pípat alarm. Musela jsem se vrátit a vysvětlovat, že mám v tašce tu holínku z jiného obchodu, která pípá... Když jsem odcházela z dalšího obchodu (mimochodem tam taky neměli hezké modré tričko), zase tam začal alarm pípat. Prodavačky to ale ignorovaly, tak jsem se nevracela a šla jsem radši domů, protože už jsem byla unavená z toho pípání a vysvětlování. Bohužel jsem ale nekoupila žádné modré tričko (jenom sukni, punčocháče, svetr a ty holínky).

Extra
Palladium je velké nákupní centrum v centru Prahy.

sleva - discount
výprodej - sale
tričko - T-shirt
zlevněný,-á - reduced (price)
sukně - skirt
velikost (ta) - size
zkoušet / :zkusit (si) něco 4A - to try on st
hned - immediately
dokonce - even
(něco) je mi dobře - (something) fits (me) well
punčocháče (ty) - tights
holínka - wellington boot
naposledy - last time
už dávno - for a long time / long time ago
účtenka - receipt
krást / :ukrást, krade, kradl - to steal
přestávat / :přestat, přestane - to stop
pokladna - cash desk / till
pípat - to beep
další,-í - another / next
vracet se / :vrátit se - to return
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rene | E-mail | 10. ledna 2017 v 18:09 | Reagovat

Ahoj Jano, tento článek je velmi zajímavý. Myslím si, že oblečení, které pípá je velký problém!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana