Vítězové soutěže

16. října 2012 v 21:15 | Jana |  o blogu
Nakonec jsem vybrala dva vítěze - jednoho studenta a jednu učitelku. Knihu Čeština extra - Průvodce českou gramatikou dostane Lenka a Miguel.

Lenka je Češka a učí češtinu ve Španělsku a čte Český blog pro cizince se svými studenty. Nejvíc se jim líbil článek Neolizujte kov s videem z filmu Obecná škola. V Granadě v jižním Španělsku, kde Lenka učí češtinu, se tohle totiž nemůže stát.

Miguel je Mexičan a učí se česky. Už umí velmi dobře česky. Je to věrný čtenář Českého blogu pro cizince - říká, že četl úplně všechny články na blogu (to je skoro 300!). Nejvíc se mu líbil článek 17. listopad, protože se tam dozvěděl nové věci o sametové revoluci.

Dále jste mi psali, že se vám líbí články o jídle a taky vás zajímají recepty. Někteří z vás dokonce zkusili něco podle receptů uvařit (například sýrovou pomazánku s česnekem nebo lečo).
Ty, kteří žijou v České republice a rádi cestujou, zase zajímají články o cestování z rubriky výlety a deníček. Někteří tam dokonce jeli, protože četli článek tady na Českém blogu pro cizince (například Brno nebo Kouřim). To mě moc těší.
Oblíbené jsou taky články o kultuře, svátcích a tradicích, a taky písničky a videa. A český humor. Několika z vás se taky líbí "můj deníček" s články o běžných věcech (například Jak natírat stará okna) a s příběhy (například Nákupy).
Taky rádi čtete články o češtině.
Za tyhle informace jsem vám moc vděčná a slibuju, že budu psát hodně receptů a tipů na výlet.

Kromě téhle soutěže mám pro vás ještě několik překvapení - nových věcí na blogu. Ale to se dozvíte až zítra. Usmívající sevybírat / :vybrat, vybere - to choose
vítěz - winner
nejvíc - most of all
stávat se / :stát se - to happen
dozvídat se / :dozvědět se něco 4A o něčem 6L - to learn (by chance) about st
věc (ta) - thing
dokonce - even
zkoušet / :zkusit něco - to try
to mě těší - I am pleased
oblíbený,-á - popular
být vděčný,-á za něco - to be grateful for st
slibovat / :slíbit - to promise
kromě něčeho 2G - except for
překvapení - surprise
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuju za vaši návštěvu a přijďte na tenhle blog zase! Jana